נעליים אורטופדיות

העמותה פועלת להשגת מימון לנעליים אורטופדיות ממשרד הבריאות לבעלי בעיות רפואיות בכפות הרגליים .


מרכז השאלת ציוד עזר

בעמותת נד"א מופעל מרכז השאלת ציוד עזר לבעלי מוגבלויות, ובהתנדבות מלאה על ידי הנהלת עמותת נד"א .


הסברה, העצמה ומודעות

החברה אינה אוהבת חריגים מכל סוג שהוא. החריג או היוצא דופן, נראה כמאיים על הסדר הקיים, אם בשל צורתו החיצונית השונה מן הנורמה המקובלת, ואם בשל רעיונות ודרכי התנהגות המערערים על הכללים והשגרה שהיא חיה על פיהם.


נגישות בדלית אל כרמל

בעקבות חקיקת "חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות" בשנת 1998 , ובגלל המצב הלא מטיב עם בעלי המוגבלויות בכפר דלית אל-כרמל, עמותת נד"א שמה בראש סולם העדיפויות את נושא הנגישות ביישוב. והתחילה בלחצים על הרשות המקומית על מנת להנגיש את הכפר.


מרכז מידע

העמותה מפעילה מרכז מידע במשרד המועדון, מרכז המידע ממומן על ידי תכנית קהילה נגישה ועמותת נד"א, ומופעל על ידי מר סלמאן עואד בהתנדבות .


פעילות העמותה

עיקרי פעילות העמותה: בנוסף לפרויקטים שהעמותה מפעילה, העמותה פועלת להגברת המודעות בקרב הקהילה לאוכלוסיית הנכים וצורכיהם, הגברת המודעות והסברה בקרב הנכים לזכויותיהם ושילובם בקהילה ובחברה, שיפור תנאים ושירותים לאוכלוסיית הנכים, חיזוק מעמד הנכים, העשרת .והעצמת אוכלוסיית הנכים, הקניית ידע ומיומנויות, העברת זמנם בהנאה ויעילות .

פעילות מתוכננת

הפעלת מועדון: מועדון שיכלול את כל סוגי הנכויות, שבו יוכלו הנכים להעביר את זמנם, במשהו מועיל ומסגרת חברתית.

לימוד מחשבים: בכוונתנו לקיים קורסים להכרת המחשב ואינטרנט.

לימוד שפות: העמותה מקיימת שיתוף פעולה עם מתנ"ס דלית אל-כרמל, אשר הוא מוכן לשתף פעולה אתנו ולקיים קורסים לשפות הנדרשות .

חוג התעמלות: הנכים זקוקים לפעילות ספורטיבית קלה, על כן בכוונת העמותה לקיים חוגי התעמלות תוך שימוש בציוד קל בחדר. החוג יתבצע בשיתוף פעולה עם מרכז פיס בכפר, בהדרכת מומחה.

סדנאות יצירה והעשרה: להרחבת הידע, האופקים ועידוד היצירה, יתקיימו במועדון סדנאות בנושאים: קרמיקה, ציור, מלאכת יד, תקשורת והרבה הרצאות בנושאים שונים.

טיולים: יתקיימו טיולים להכרת וידיעת הארץ, ולצורכי נופש לנכים ולמשפחותיהם.

מלאכה ותעסוקה קלה לנכים: הנושא הזה בבדיקה ויעשה בהתאם ליכולות ולצרכים תוך כדי תיאום עם אנשי המקצוע ברווחה ובפיקוח המחוזי כשהמטרה לאפשר תעסוקה שיש בה ממד שיקומי ויצירתי.

פעילות קהילתית: לפי המתוכנן חברי העמותה והמועדון ייקחו חלק בפעילות הקהילתית היישובית דרך פרוייקט קהילה נגישה וע"י השתלבותם בפעילויות ובפרוייקטים שונים בוועדות ציבוריות וע"י שיתוף אוכלוסיות אחרות ביישוב בפעילות המועדון.

עמותת נד"א – נכי דאלית אל כרמל (ע"ר), היא עמותה שפועלת לרווחת הנכים ביישוב דלית אל-כרמל, להגברת המודעות בקרב בעלי הצרכים המיוחדים לזכויותיהם, העצמה, העשרה והגברת מודעות

ימי פעילות העמותה: ראשון עד ששי משעה 9:00 עד 13:00 . 

כתובת: ת.ד. 5368, דאלית אל כרמל 3005600, טלפונים: 04-8866776, 052-2859057

דוא"ל: ndac@walla.com, פייסבוק: facebook.com/ndadac